V posledních letech lze pozorovat, že se technologie 3D tisku dostávají i do méně tradičních odvětví. Tuto situaci vysvětlit Tobias King, ředitel marketingu a aplikací ve Voxeljet: „Neexistuje jednodušší metoda pro duplikování vzácných nálezů a pro rekonstrukci či generování historických chrámů, soch nebo koster než 3D tisk.“
Na využití 3D tisku v oblasti umění se specializuje i Voxeljet, který je připraven na odlišné požadavky těchto klientů. Disponuje totiž odlišnými aditivními systémy, které lze využít na 3D tisk dílů či kompletních modelů téměř jakékoli velikosti. Díky tomu šlo vytvořit kompletní kostru dinosaura pro vědecké účely. Vznikly celkem dva prehistoričtí obři: Velociraptor a Stegosaurus.
Model Velociraptora měří 3,66 metrů a vytisknutí jednotlivých kostí zabralo přibližně tři dny. Nejdříve se naskenovaly existující části skeletu. Jednotlivé kosti se následně rozdělily do devíti kategorií a poté za pomoci animačních programů se uspořádaly do kompletní kostry.
Finální model se podařilo zkonstruovat za pouhých osm pracovních dnů. Kostry vytisknuté na tiskárně Voxeljet byly napuštěny epoxidovou pryskyřicí a nabarveny. V posledním kroku technický tým jednotlivé díly namontoval na dříve zkonstruovaný ocelový rám, který tvoří páteř modelu.