SmileDirectClub byl příkladem využití průmyslových 3D tiskáren pro sériovou výrobu. Projekt byl platformou, který se již od roku 2014 věnoval rovnání zubů a obecně transformaci úsměvu. Společnost spolupracovala s HP a využívala 3D tiskárnu Jet Fusion 4200. Výrobní prostory SmileDirectClubu představovali největší 3D tiskárenské zařízení ve Spojených státech.
Již při svém založení byla platforma průkopníkem v oboru, jelikož napomohla ke spojení zákazníků s přidruženou sítí více než 250 zubních lékařů a ortodontistů, kteří poskytují vzdálenou péči vyrovnávání zubů. K online předepsání léčby byly využívány 3D skeny prováděné na pobočkách SmileShop či klasické otisky zubů, které si zákazník udělá sám u sebe doma. K výrobě forem rovnátek se používal 3D tisk. Finální produkt pak byl klientům doručen až ke dveřím.
Vzhledem k narůstající oblibě platformy a s tím spojeným růstem počtu zákazníků bylo zapotřebí zvýšit výrobní kapacity. Viceprezident pro výzkum a vývoj John Dargis se k situaci vyjádřil následovně: „Když jsme začali s výrobou, byl nízký objemový výkon za 24 hodin a potřebovali jsme najít způsob, jak rychle zvýšit naši kapacitu, abychom uspokojili poptávku, a přitom zachovali dostupnou cenu.“ Díky inovativní výrobní technologii Multi Jet Fusion se to Nashvillské firmě povedlo. 3D tiskárny HP Jet Fusion 4200 produkovali výtisky (formy), na kterých byla následně tepelně tvarována průhledná rovnátka.
Díky využívání špičkových informačních technologií a telekomunikací, společně s vertikálně integrovaným modelem, se společnost stala revolucionářem v oblasti ústní hygieny. Vyráběla kvalitní rovnátka, která byla až o 60 % levnější než ta tradiční.
HP a SmileDirectClub také spolupracovali na novém programu recyklace, kdy se měly výtisky a nevyužitý materiál přetvářet na pelety pro vstřikování. Přestože společnost na konci roku 2023 ukončila svoji činnost, inspirovala ostatní firmy v oblasti 3D tisku zubních rovnátek a hlavně ukázala směr 3D tisku v oblasti sériové výroby. Zdroj: 3DPrint.com